Tam, gdzie łączą się luksus i tradycja. Hotel Bristol. Rzeszów.

Restauracja w hotelu Bristol

Nawiązujący swą architekturą do tradycji pięciogwiazdkowy hotel Bristol w Rzeszowie jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych obiektów noclegowych na Podkarpaciu – urzeka oryginalną estetyką oraz komfortem. Hotel ten został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach poszukujących miejsca zarówno na romantyczną eskapadę, jak i na wesele, bankiet czy duże spotkanie biznesowe.

Sala konferencyjna hotelu Bristol

W centrum konferencyjnym Bristolu do dyspozycji gości jest aż sześć sal, które swoimi nazwami – Wisłok, San, Łemkowska, Huculska, Bojkoska i Polska – podkreślają przywiązanie do historii regionu. W Sali Polskiej zastosowano ciekawe rozwiązanie architektoniczne, polegające na ulokowaniu miejsca dla widowni na dwóch poziomach, co pozwala na ugoszczenie nawet bardzo dużej liczby uczestników konferencji. Dodatkowo pomieszczenie zostało wyposażone w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny – w połączeniu z nowoczesnym i użytecznym zapleczem umożliwia to realizację nawet najbardziej wymagających wydarzeń, takich jak koncerty, spektakle teatralne czy pokazy mody nawet na 500 osób. Kolejnym innowacyjnym pomysłem jest wbudowana w przestrzeń hotelową przestronna winda towarowa. Jej duża wytrzymałość – obciążenie co najmniej 2,5 tony – stwarza dodatkowe możliwości logistyczne. Między poziomami bez problemu można przewozić wielkogabarytowe przedmioty i eksponaty wystawiennicze, np. meble, samochody czy elementy scenografii.

Pokój hotelowy w stylu skandynawskim z oryginalnymi dekoracjami nawiązującymi do kultury Podparcia
Pokój hotelowy w stylu skandynawskim z oryginalnymi dekoracjami nawiązującymi do kultury Podparcia

Wyposażenie hotelu Bristol pokazuje, że inspiracją dla projektantów było skandynawskie wzornictwo Arne Jacobsena, ale nie zabrakło też udziału współczesnego polskiego projektanta Marka Gawlika – piękne sofy i wygodne fotele jego autorstwa zachęcają do relaksu. W całym hotelu możemy też odnaleźć elementy wzorowane na pierwszych lampach naftowych czy urządzeniach wydobywczych wynalezionych przez związanego z Podkarpaciem Ignacego Łukasiewicza. Szczególną uwagę przyciągają ustawione w pokojach robione na zamówienie drewniane stoły na metalowych nogach, a także oryginalne taborety i stoliki kawowe nawiązujące do kultury regionu.

Pokój hotelowy w stylu skandynawskim z oryginalnymi dekoracjami nawiązującymi do kultury Podparcia

Projektanci wnętrz Bristolu puścili wodze fantazji, łącząc luksusowe meble z ludowymi akcentami w postaci tradycyjnych pasiastych zasłon, tapet z motywami folklorystycznymi, haftowanych kolorowych poduch czy uroczych rzeźb. Kolorystyka wystroju ciekawie spaja wszystkie kontrastujące elementy. Podstawowe barwy – charakterystyczne zarówno dla modernizmu, jak i kultury ludowej – nieoczekiwanie spotykają się tu, tworząc piękną i niebanalną całość.

Pokój hotelowy w stylu skandynawskim z oryginalnymi dekoracjami nawiązującymi do kultury Podparcia

Każdy pokój w tym hotelu to osobna historia, którą pomagają opowiadać doskonałe materiały – zarówno te tradycyjne, czyli metal, szkło oraz drewno, jak i nowoczesne, w tym wysokiej jakości płyty g-k Siniat (Nida Cicha, Nida Sonic) zapewniające gościom hotelu najwyższy komfort akustyczny. Wchodząc do każdego z pokoi, natychmiast czujemy, jak otula nas przyjemna, aksamitna cisza – nie słychać żadnych odgłosów dochodzących z pokoi obok, a nawet z miejsc, w których odbywają się eventy czy konferencje. Bowiem architektura to nie tylko wygląd. Lecz również wszystko to, co odbieramy innymi zmysłami – dźwięki, zapachy, ale też poczucie, że w danym miejscu czujemy się dobrze i bezpiecznie. Duży wkład w realizację tej ostatniej idei w hotelu Bristol wniósł również Promat, który dostarczył wysokiej jakości systemy biernej ochrony przeciwpożarowej, takie jak zabezpieczenia przejść instalacyjnych czy system Promaduct®-500. Dzięki tym niedostrzegalnym na pierwszy rzut oka rozwiązaniom oraz profesjonalnemu wsparciu doradców na każdym etapie inwestycji, stworzone zostały bezpieczne ramy tego gościnnego i przepięknego miejsca.

Korytarze hotelu Bristol z charakterystycznymi dekoracjami z regionu Podkarpacia.
Korytarze hotelu Bristol z charakterystycznymi dekoracjami z regionu Podkarpacia.

Hotel Bristol ma do zaoferowania także bogatą ofertę kulinarną. W trzech tutejszych restauracjach – Folk, Zensei Sushi oraz Stary Browar Rzeszowski – można nie tylko zanurzyć się w smakach kuchni staropolskiej, europejskiej i azjatyckiej, lecz także skosztować piwa warzonego na miejscu według autorskiej receptury. Wszystko to oczywiście w pięknym wystroju i znakomicie stworzonych warunkach architektonicznych dla tak niebanalnej różnorodności. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze restauracji Folk, która oferuje lokalną kuchnię staropolską. To miszmasz tradycji i nowoczesności nawiązujący do wystroju hotelu. Mamy tu trochę skandynawskiej stylistyki (w prostych meblach i ascetycznych formach lamp) oraz podkarpackiej fantazji, którą projektanci wyeksponowali głównie w dodatkach, takich jak miękkie kolorowe poduchy, tekstylia w ludowe wzory, wiszące ozdoby sufitowe czy ręcznie malowane ramy luster. Prawdziwą wisienką na torcie w wystroju tego niezwykłego miejsca jest ściana, na której zawieszono niebieskie talerze ze słynnej Ceramiki Bolesławiec.

Hotel Bristol to miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, zindywidualizowane przestrzenie i różne restauracje respektują siebie nawzajem, a goście odnajdują tu ciszę i spokój – coś, co w hotelach jest dziś tak samo cenione jak piękne wnętrza.

Hotel Bristol Tradition and Luxury widok z zewnątrz, wejście główne

CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ? ZAPISZ SIĘ NA PROFESJONALNE SZKOLENIE W TWOIM REGIONIE!

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo