Płyta cementowa Cementex – jeden produkt do wielu zastosowań

Montaż
Produkty
Płyta cementowa
Cementex
Wykonawca suchej zabudowy podczas montażu płyty cementowej Cementex
Wykonawca suchej zabudowy podczas montażu płyty cementowej Cementex
Płyta cementowa Cementex
Płyta cementowa Cementex

Punkty sprzedaży, w których znajduje się płyta Cementex:

 
Sprawdź gdzie kupić >

W budownictwie bardzo często zdarza się, że precyzyjnie zdiagnozowane potrzeby zostają rozwiązane za pomocą uważnie dobranych rozwiązań o bardzo wąskim zakresie zastosowania. Takie idealne dopasowanie zapewnia z reguły cały szereg korzyści. Czasem jednak kluczową zaletą jest prostota i uniwersalność, czyli możliwość rozwiązania jak największej liczby zadań jednym produktem. Także w ofercie Siniatu musiały się więc pojawić produkty charakteryzujące się tymi dwoma cechami.

Należy do nich między innymi płyta włóknocementowa Cementex. Składa się z dwóch elementów: włókien celulozowych łączonych spoiwem cementowym. W przeciwieństwie do innych płyt budowlanych jest absolutnie jednorodna w całym swoim przekroju. Nie ma rdzenia i okładzin, których uszkodzenie czy przecięcie dramatycznie zmienia właściwości fizyczne. Nie ma skomplikowanej struktury, czy rozbudowanego składu chemicznego. Ma za to bardzo dobre parametry mechaniczne: wysoką sztywność i twardość - a więc dużą odporność na odkształcenia, a także niezwykłą wytrzymałość. Jest także niemal niewrażliwa na wilgoć - nawet poddawana jej działaniu przez dłuższy czas nie zmienia kształtu ani parametrów fizycznych. Dodać to tego trzeba również wysoką klasę reakcji na ogień (A1 lub A2, s1-d0, płyta niepalna). Ze względu na swoją budowę charakteryzuje się także niezwykle wysoką szczepnością.

Grafika domu,przy budowie którego użyto płyty Cementex. Płyta jest: łatwa w montażu, odporna na wilgoć, odporna na uderzenia i nacisk, niepalna.
Grafika domu,przy budowie którego użyto płyty Cementex. Płyta jest: łatwa w montażu, odporna na wilgoć, odporna na uderzenia i nacisk, niepalna.
Tyle od strony teoretycznej. Spróbujmy przełożyć to na praktykę. Płyty Cementex oferowane są w wymiarach dostosowanych do modułu systemów suchej zabudowy, czyli 1200x2400 mm i w pięciu grubościach: 3.5, 6, 8 oraz 10 i 12 mm. Dzięki temu zróżnicowaniu nadają się niemal do wszystkich zastosowań budowlanych. Pierwsza z nich ze względu na niewielką grubość i dużą elastyczność nadaje się doskonale chociażby do równania powierzchni, zapewniając cienkie i niezwykle wytrzymałe podłoże pod płytki ceramiczne. Pozostałe grubości mają niezwykle szeroki wachlarz zastosowań - także zewnętrznych i w pomieszczeniach wilgotnych. Mogą być stosowane na ścianach, sufitach i okładzinach. Sprawdzą się jako niezwykle wytrzymałe poszycie ścian działowych. Płyty o grubości 8 mm sprawdzą się doskonale także w wypadku elementu stawiającego zwykle przed budowniczymi niezwykle dużo problemów - podbitkami okapowymi. Ich zastosowanie niezwykle przy tym uprości konstrukcję i pomoże zapobiec błędom wykonawczym. Będą jednak doskonałe także jako płyty elewacyjne.

Mówiąc ogólniej - dzięki swojej uniwersalności płyta Cementex sprawdzi się doskonale na mniejszych budowach oraz wszędzie tam, gdzie zbyt duża ilość dedykowanych rozwiązań systemowych używanych w niewielkiej ilości niesie za sobą komplikacje logistyczne, konieczność nadmiernego rozbudowania przestrzeni magazynowej oraz proporcjonalnie wysokie straty materiałowe. Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzeń, zarówno w trakcie montażu jak i podczas użytkowania. Prostota montażu, łatwość cięcia i obróbki pozwalają z kolei na osiągnięcie poważnych zysków czasowych.

Wszystkie te cechy powodują, że płyty Cementex będą doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie najbardziej poszukiwanymi cechami są uniwersalność i wszechstronność. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się im bliżej. Na przykład na kanale Youtube Siniat Nida lub Mario Budowlaniec, który poświęcił płycie i możliwościom jej zastosowania już trzy filmy.

Liczba punktów dystrybucyjnych sukcesywnie się zwiększa oraz będzie na bieżąco aktualizowana.

Dowiedz się więcej o produkcie >

Newsletter Siniat

Wiedza na temat suchej zabudowy jest specjalistyczna, dlatego pragniemy się nią dzielić. Po zapisaniu się do naszego newslettera otrzymasz całkowicie darmowego e-booka.

"Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy" to aż 102 strony ciekawych porad i wskazówek, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy!

Zapisz się i odbierz prezent