Koszt postawienia ścianki działowej

Inspiracje

Koszt wykonania ścianki w systemie suchej zabudowy Nida w porównaniu z technologiami tradycyjnymi murowanymi

Poprzez zastosowanie suchej zabudowy Nida można uzyskać wymierne korzyści finansowe dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu granic w innych krajach dla pracowników nowoprzyjętych państw, odnotowano znaczny odpływ z kraju specjalistów branży budowlanej. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do szybkiego wzrostu kosztów robocizny branży budowlanej. Brakuje fachowców prawidłowo wykonujących ściany murowane, a ci, którzy pozostali w kraju, podnieśli stawki wykonania ścian.

Wzrostowi kosztów robocizny towarzyszył wzrost cen materiałów budowlanych. Doprowadziło to do sytuacji, którą mamy obecnie, a mianowicie koszt postawienia ściany murowanej na gotowo (czyli z otynkowaniem) jest o wiele wyższy niż koszt postawienia ścianki działowej w technologii suchej zabudowy - skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj dokładny koszt.

W przypadku technologii tradycyjnej konieczne jest obustronne otynkowanie ściany, co pociąga za sobą znaczne dodatkowe koszty zwiększające całościowy koszt systemu tradycyjnego.

Postawienie ścianki z płyt g-k pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową

Cieńsza ściana wewnątrz- i międzylokalowa zajmuje mniejszą powierzchnię mieszkania, co oznacza zwiększenie powierzchni użytkowej dla ostatecznego użytkownika. Deweloper sprzedaje większą ilość m2 w porównaniu z sytuacją zastosowania tradycyjnych ścian murowanych. Jest to niewątpliwie mocny argument przy obecnych cenach sprzedaży 1 m2 mieszkania. Wykonanie ściany działowej z płyt g-k nie oznacza pogorszenia właściwości ścianki. Lżejsze ściany systemu suchej zabudowy Nida umożliwiają „odchudzenie” konstrukcji stropu.

Newsletter Siniat

Wiedza na temat suchej zabudowy jest specjalistyczna, dlatego pragniemy się nią dzielić. Po zapisaniu się do naszego newslettera otrzymasz całkowicie darmowego e-booka.

"Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy" to aż 102 strony ciekawych porad i wskazówek, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy!

Zapisz się i odbierz prezent